Jak jsme se těšili a trochu báli aneb ohlédnutí za vánoční besídkou

Již mnoho let je na naší škole nepsanou tradicí, že poslední školní den před Vánoci pořádáme pro žáky druhého stupně (a páté třídy) vánoční besídku. Její organizaci má na starosti vždy devátá třída.

Téma besídky znělo „Klapka, kamera, akce“. Její příprava propukla již v listopadu a podíleli se na ni všichni zúčastnění žáci a jejich učitelé.

Vzhledem k opatřením během posledních dvou let jsme žádnou besídku dlouho neměli. A během příprav to bylo znát. Nácvik zadrhával a nad nápady a náměty se bádalo dlouhé hodiny. Nakonec jsme ale program úspěšně sestavili. A konečně, 21. prosince dopoledne nás nezvyk zcela opustil.

Každá třída si připravila své vystoupení, a všem se velmi povedlo. „Deváťáci“ organizovali soutěže, zábavné scénky, nebo třeba taneční vystoupení. V tělocvičně, kde se besídka konala, panovala skvělá nálada a hodnotící porota měla plné ruce práce.

Výkony soutěžících byly odměněny dárkovými balíčky. Vítězná 8. třída si odnesla výborný, nádherně zdobený dort (za který paní Moravcové, mamince žákyně 9. třídy Katky Moravcové, moc děkujeme).

Ve finále každý odcházel spokojený a natěšený na Vánoce.

K úspěchu letošní besídky přispělo i našich 15 sponzorů z Dolní Čermné, Petrovic, Verměřovic a Dolního Dobrouče. Sponzoři nám darovali peníze a věcné ceny. Za peníze jsme nakoupili odměny a výzdobu tělocvičny. Věcné ceny se rozdaly formou dárkových balíků pro soutěžící.

Všem sponzorům touto cestou velmi děkujeme.

Velký dík rovněž náleží panu P. Marešovi, který nám pomohl s opravou nefunkčních mikrofonu a zajištěním hudby. A konečně – „deváťákům“ moc děkuji za vynaložené úsilí spojené s přípravou besídky ve svém volném čase.

Přejeme bohatého Ježíška a klidný rok 2023

Marie Faltejsková, třídní učitelka 9.třídy

Besídka 2022

Besídka 2022 č. 2

Besídka 2022 č. 3

Mohlo by Vás také zajímat...