Dětská univerzita

Dětská univerzita nabízí jedinečnou příležitost pro školáky ve věku 8 – 12 let vyzkoušet si studium na vysoké škole včetně slavnostních aktů imatrikulace i promoce. Jejím cílem je přiblížit vědu dětem a seznámit je s fakultami olomoucké univerzity. Přednášky jsou interaktivní, mají formu hry, přičemž snahou vyučujících je děti zaujmout, umožnit jim nahlédnout pod pokličku nejrůznějších vědních oborů a zbavit je tak obav ze studia. Kromě řady zážitků a poznatků obdrží každý z nich na památku diplom o absolvování Dětské univerzity.

Dnes 4. 10. byl pro dvanáct našich školáků významný den. V dopoledních hodinách odjeli do Olomouce, kde zamířili na slavnostní imatrikulaci a tím se stali studenty či studentkami Dětské univerzity. Po slavnostním složení slibu, který před všemi přednášel žák naší školy z 5. třídy Vašek Kyšperka, dostaly všechny děti index. Plni očekávání se všechny děti těší na osm zajímavých přednášek z nejrůznějších vědních oborů a setkání se svými spolužáky. Snad všechno zvládnou a v prosinci při promoci dostanou diplom Dětské univerzity.

P. Řeháková, D. Kačerovská