Jarní matematické soutěže

V březnu a v dubnu se deset žáků z osmé a deváté třídy zapojilo do šifrovací hry Technoplaneta. Nad těžkými a netradičními úlohami strávili hodně volného času. Přestože se jim letos nepovedlo probojovat do celostátního finále v Praze, velmi si cením nadšení a chuti, s jakou se pustili do řešení úloh. Velmi příjemně mě překvapilo, že děti byly schopné několikrát přijít do školy už na šestou hodinu, aby mohly společně trávit čas nad šiframi.

Další soutěží, do které jsme se zapojili, byla matematická olympiáda. Děti řešily úlohy domácího kola od podzimu, na jaře si nejlepší z nich změřily své síly v Ústí nad Orlicí. Blahopřeji Elišce Stříbrné z osmé třídy za pěkné umístění a děkuji za reprezentaci školy. Za účast v matematické olympiádě chceme pochválit i páťáky Jáchyma Frangose, Matěje Mareše a Petra Vávru.

Téměř celá škola se zapojila do soutěže Matematický klokan. Soutěž probíhá pouze jako školní kolo. Velmi dobře dopadl Jakub Kacálek z devátého ročníku, který získal 111 bodů.

Do okresního kola v soutěži Pythagoriáda postoupili žáci: z osmé třídy Karolína Maixnerová, Martina Macháčková a Eliška Stříbrná a také Aleš Jansa z šesté třídy. Z páté třídy nás reprezentoval Matěj Mareš. Okresní kolo proběhlo 27. a 28. května v Ústí nad Orlicí.

Děkuji všem dětem, které se zapojily do soutěží, za jejich snahu a čas, který tomu věnovaly. Těší mě, že máme v naší škole tak šikovné děti a ve srovnání s ostatními školami se umístíme většinou v první polovině soutěžících.

Zdena Pupíková