Technohrátky 2

Ve středu 29.3. vyrazila většina žáků sedmé třídy a 3 žáci 8. třídy do Lanškrouna na Technohrátky do Střední odborné školy a Středního odborného učiliště. Program byl velíce zajímavý, žáci se se seznámili s obory jako nástrojař, mechanik elektrotechnik, elektromechanik pro stroje a zařízení, kadeřnice, kosmetička a knihař. Po slavnostním zahájení, které probíhalo v tělocvičně školy jsme se přesunuli na jinou budovu, kde jsme plnili různé úkoly v oboru kosmetika, kadeřnice a knihař. Na své si přišly tady hlavně holky, mohly si vyzkoušet líčení, tvorbu maškarního účesu či vylepšení dárkové krabice.

V dalším areálu školy jsme se seznámili na čtyřech stanovištích s elektrotechnickými a strojírenskými obory elektromechanik pro stroje a zařízení, mechanik elektrotechnik a nástrojař. Školáci si vyzkoušeli výrobu lžíce na obouvání, zapojení blikače a elektrického obvodu nebo ovládání robotického vozítka.

Velké překvapení se stalo, když jsme slyšeli, že jubilejním 7000 účastníkem Technohrátek se stala žákyně naši školy Sandra Muchová. Dostala sponzorské dary v podobě školních pomůcek a byla hodně překvapená. Technohrátky v Lanškrouně se vydařily, znovu jsme se dověděli něco nového a už se těšíme na další rok.

Marie Faltejsková

Fotogalerie