Anglické divadelní představení

Dne 19. 5. jsme navštívili činoherní představení „Peter Black“ v lanškrounském Zámečku. Zajímavostí je, že celé představení bylo odehráno v angličtině a jednalo se tak o zajímavé zpestření výuky anglického jazyka. Představení doprovázel český komentář a pomocná česká slovíčka.

Představení vyprávělo o Petru Černém – muži, jehož noční můra se proměnila v realitu – v jediný den přišel o vše, na čem mu záleželo. Jeho neuvěřitelná smůla vyvrcholila, když ztratil svou životní lásku a veškerý majetek. Netrvalo to dlouho, a Petr začal žít na ulici. Časem ale potkal další osoby s podobným osudem, které mu pomohli dát svůj život opět do pořádku.

Představení zdůraznilo důležité lidské hodnoty a jak je díky nim možné opět se postavit na vlastní nohy, získat práci a začít žít spořádaný život plný rodiny a přátel. Příběh byl provázaný humorem a podán s nadhledem.

Žáci byli z anglického divadla nadšeni a již teď se těší, až tam znovu zavítáme.

M. Faltejsková

I mladší žáci ze 4. a 5. třídy se zúčastnili anglického divadelního představení s názvem LITTLE RED RIDING HOOD – „Červená Karkulka“, které bylo velmi vtipně pojato. Střídáním českého a anglického jazyka si děti zábavnou formou procvičily jednoduché fráze a již známou slovní zásobu. Divadelníkům za velmi vyvedené představení děkujeme.

O. Pokorná, Z. Pupíková

Mohlo by Vás dále zajímat...