Výuka angličtiny trochu jinak

Znalost cizích jazyků u nás ve škole pokládáme za mimořádně důležitou. Všichni naši učitelé jsou zvyklí o své práci přemýšlet a hledat cesty, jak žákům pomoci k těm nejlepším výsledkům. Na výuce cizích jazyků se ale podílejí i rodilí mluvčí. Jsou jimi pánové Simon Barlow a Marco Frangos. Vyučovací hodiny anglického jazyka jsou koncipovány tak, aby se na výuce každého žáka 8. a 9.třídy podílel český učitel a rodilý mluvčí. Tyto hodiny probíhají v tandemu, kdy je přítomen kmenový učitel angličtiny i rodilý mluvčí zároveň.

Letos jsme vzhledem k pandemické situaci nemohli realizovat všechny naplánované hodiny. Některé hodiny však proběhly alespoň online.

Na závěr roku je výuka angličtiny 9. třídy zakončena zábavnou hodinou. Rodilý mluvčí si letos pro žáky připravil hodinu s hudební tématikou, kde si každý mohl angličtinu procvičit i z neformálního pohledu.

Marie Faltejsková

 

Přečtěte si reakci žákyně:

Pan Frangos nás dlouhodobě navštěvuje a snaží se nám zpestřit hodiny anglického jazyka. Ve čtvrtek 24.6.2021 jsme měli závěrečnou hodinu, která proběhla moc zajímavě. Pan Frangos si přinesl elektrickou kytaru a předvedl nám několik hudebních stylů. Přesvědčili jsme se, že mu to jde opravdu bravurně a hudba je jeho veliký koníček. Moc se nám to líbilo. Na závěr mu patřilo velké poděkování a samozřejmě nechyběla ani společná fotka.

Ještě bychom chtěli poděkovat paní učitelce Faltejskové za skvělou práci a trpělivost, kterou s námi měla po celou školní docházku, snažila se nás hodně naučit a ještě dokázala vylepšit hodiny angličtiny pomocí účasti rodilých mluvčích a různých jiných doplňujících aktivit.

Kačka Dostálová a 9.třída

 

Mohlo by Vás dále zajímat...