Přijměte výzvu a zapojte se také do akce 72 hodin

Úklid zastávky U Rybníka v Dolní Čermné 

Žací naši školy se také zapojili do výzvy – akce 72 hodin. 

Nelíbilo se jim jak vypadá zastávka kolem které chodí každý den do školy a ze školy. Rozhodli se zapojit do celostátní akci – Pomáhám, protože chci. 

Dne 13. října se žáci deváté třídy ze ZŠ Vincence Junka, rozhodli uklidit a zbavit zastávku nápisů. Žáci se den předem připravili na úklid a vzali si rukavice, houbičky, kbelíky, hadry i kartáče. Ve tři hodiny se sešlo šest žáků s paní učitelkou a vyrazili na zastávku. Na začátku zametli podlahu a posbírali odpadky. Potom si napustili kbelíky vodou a začali umývat nápisy. Nakonec se vše povedlo a naše zastávka je zase čistá. Zúčastnili se Petr Vávra, Adam Bedrníček, Michal Pravda, Marie Marešová, Vašek Macan, Filip Němeček a paní učitelka Faltejsková.  

Rozhovor s Petrem Vávrou a Adamem Bedrníčkem: 

„Jak se Ti líbilo uklízení zastávky, užil sis to?“ 

Petr: „Bylo to v pohodě. Bylo pěkné koukat na to, jak ty ošklivé nápisy mizí. Líbilo se mi to, byla to legrace.“ 

Adam: „Bylo to super, ale nevadilo by mi kdyby to bylo v průběhu vyučování: – ).“

Marie Marešová

 

Mohlo by Vás dále zajímat...