POLYTECHNICKÁ VÝCHOVA 6. TŘÍDA

Ve čtvrtek 11. 11. vyrazili žáci 6. ročníku do Lanškrouna, kde je čekal dvouhodinový program z polytechnické výchovy. Jednalo se o sestavení výrobku ze stavebnice firmy Fisher Price. Po instrukcích se děti ve dvojicích pustily do sestavování výrobku podle plánku. Nejprve bylo nutné najít a sestavit základní dílky budoucího výtvoru, poté je seskládat dohromady a ověřit si, zda jim jejich výrobek funguje tak, jak má. Pokud ano, ozval se radostný výkřik, pokud ne, následovaly okamžité opravy a úpravy, až vše vyšlo tak, jak má. Někteří žáci si vybrali výrobek jednodušší, takže toho stihli vyrobit více, jiní začali hned od začátku tím nejsložitějším a potom měli co dělat, aby konstrukci jedné věci stihli. V nabídce byla např. čtyřkolka se zatáčecími koly, bagr s radlicí a funkčními pásy, houpací křeslo, větrný mlýn s otáčivými lopatkami, posuvný jeřáb a někteří stavěli i podle vlastní fantazie – např. vesmírného průzkumníka či sekačku. Děti práce velice bavila a těší se na jaro, kdy nás čeká další lekce se stavebnicemi.
Andrea Ježková.

Mohlo by Vás také zajímat...