Návštěva Muzea řemesel v Letohradu

V pondělí 19.9. jsme byli s naší třídou navštívit Muzeum řemesel v Letohradu. Muzeum bylo, jak už říká název, o řemeslech, tedy o starých řemeslech. Vždy nám ukazovali nějaké řemeslo a my jsme pak na to dělali cvičení. Ukazovali nám třeba, jak vyráběli boty a kolik by v přepočtu na dnešní peníze stály, nebo nám představovali, jak tkali oblečení a potom nám říkali, jak to bylo třeba v Krtečkovi. Dostávali jsme papíry a snažili jsme se seřadit správný výrobní postup. Za každé toto cvičení, co jsme splnili, jsme dostávali žetonky. Pokud jsme chybovali, dostávali jsme jich méně. Byli jsme rozděleni do skupin, takže jsme si vyzkoušeli i týmovou práci. Na konci se vyhodnocovalo, jak se nám dařilo a podle počtu žetonků jsme dostávali odměny. Velice se mi to líbilo a klidně bych to doporučil i všem ostatním.

 

Mohlo by Vás dále zajímat...