Náš výlet na Macochu – 6. třída

Ve středu 5. 6. jsme se se šestou třídou vydali na výlet na Macochu. Bylo to úžasné dobrodružství! Nejprve jsme se sešli u vlaku ve Verměřovicích. Cesta trvala asi 3 hodiny, ale vůbec nám to nevadilo, protože jsme si mohli povídat a dívat se na krásnou krajinu kolem nás.

Nejdříve jsme vyjeli lanovkou na horní můstek s vyhlídkou na propast Macocha. Když jsme se podívali dolů, bylo to trochu děsivé, ale také úžasné. Propast je opravdu hluboká! Stáli jsme na vyhlídkové plošině a dívali se dolů, kde jsme viděli malé jezírko. Bylo to jako pohled do obrovského přírodního divadla.

Pak nás čekala návštěva Punkevní jeskyně. Vstup do jeskyně byl jako vstup do úplně jiného světa. Jeskyně byla obrovská a plná různých stalaktitů a stalagmitů, které nám připomínaly různé tvary a postavy. Průvodkyně nám vyprávěla o tom, jak tyto útvary vznikají, a my jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí.

Pak jsme se vydali na plavbu loďkou po podzemní říčce Punkvě. Byla to skvělá zábava! Proplouvali jsme úzkými chodbami a pozorovali krápníky visící nad našimi hlavami.

Na závěr jsme si dali svačinu a koupili si nějaké suvenýry na památku. Výlet na Macochu byl nezapomenutelný zážitek.

Z. Pupíková

Mohlo by Vás dále zajímat...