Dopravní cyklistický kurz

Naši čtvrťáci absolvovali v tomto školním roce dopravní cyklistický kurz. Co bylo jeho náplní a co jeho cílem?
Nejprve zvládnout teoretickou část – umět poznat dopravní značky, znát povinnou výbavu jízdního kola i cyklisty a to nejtěžší – umět vyřešit křižovatky. Po zvládnutí teorie se mohlo jít na dopravní hřiště v Lanškrouně, kde si děti v praxi vyzkoušely všechny dosažené teoretické znalosti. Na dopravním hřišti se musely vypořádat se semafory, železničními přejezdy, kruhovým objezdem i řazením se do jízdních pruhů. Nebylo to jednoduché, ale nikdo to nevzdával a tak praktické zkoušky nakonec zvládli všichni.
Kdo zrovna nejezdil na hřišti, zkoušel si jízdu zručnosti na různých překážkách. K jejich zvládnutí bylo třeba nejen zručnost, obratnost na kole, ale také velkou míru trpělivosti. Děti jízda na kole bavila.
Tímto bych chtěla poděkovat paní Miladě Kůrkové z Dolní Čermné, která celý kurz skvěle vedla a děti odměnila průkazkou cyklisty.
A co bylo cílem tohoto kurzu? Přece bezpečná jízda našich malých cyklistů v běžném silničním provozu a já věřím, že bezpečná bude, protože v kurzu jim to šlo opravdu dobře. Andrea Ježková.

 

Mohlo by Vás dále zajímat...