D jako dinosaurus

„Jsou to už miliony let, kdy byla naše Země jen žhavá koule…“ Touto větou začal den pro prvňáčky. Naším velkým úkolem bylo naučit se písmenko D. A proč si tento den nespojit s dinosaury? Brachiosaurus, Tyrannosaurus rex, Stegosaurus, Velociraptor a další nás provázeli celým dnem. Zkusili jsme rovnat slova ze čteného textu, vyzkoušeli jsme zapsat informace, které už o dinosaurech víme. Shlédli jsme film o tom, jak žili, co jedli a jestli se objevovali i u nás. Na internetu nebo v knihách jsme našli, kolik který dinosaurus měřil a vážil a ukázali jsme si to ve třídě. Dinosaura jsme si ve výtvarné výchově namalovali a s pomocí aplikace na tabletu jsme vyzkoušeli, jak takový dinosaurus vypadal. Mohli jsme s ním pohybovat, zvětšovat ho, otáčet. Vidět porovnání velikosti vybraného dinosaura a člověka. Dokonce jsme si mohli poslechnout, jaké zvuky vybraný druh vydával. Práce nás bavila, přestávky nezajímali a určitě jsme domů odcházeli obohacení o nové vědomosti.

P. Řeháková

 

 

Mohlo by Vás dále zajímat...