Dopravní kurz

Dne 18. září se 4. třída sešla ve škole. Měli jsme s paní Kůrkovou teorii – testy, značky, pravidla atd. Poslední hodinu jsme psali dva testy, lepší test se počítal.

Dne 19. září se sešla skupina A v Lanškrouně na dopravním hřišti. Jako první jsme si šli ukázat, co znamenají značky, a vysvětlili jsme si pravidla. Když jsme si to prošli, tak jsme si sedli na kolo a vyjeli jsme ke kruhovému objezdu. Jeli jsme pomalu za sebou a dávali pozor. Zastavili jsme a rozhlédli se. Paní Kůrková nás rozdělila na dvě skupiny. Jedna skupina jezdila na hlavní, druhá na přednosti v jízdě. První skupina to měla lehčí a druhá těžší, protože musela skoro stále stát a rozhlížet se.

Další bylo odbočování doleva a doprava. Paní Kůrková nám říkala: „Nejtěžší je odbočování doleva.“ Popravdě ze začátku nám to nešlo, ale poslouchali jsme a bylo to dobré. Pak jsme si jezdili podle předpisů, jak chceme. To byla zábava. Když jsme byli hodní, paní Kůrková nám pustila semafory. Bylo to žůžo. Nakonec jsme jezdili podle semaforů a paní Kůrková nás sledovala a za každou chybu jsme dostali trestný bod. Když jsme dojezdili, tak řekla: „Všichni jste to zvládli.“ Byli jsme nadšení. Sbalili jsme si věci a jeli domů.

Jakub Veselý

Fotogalerie