Brloh 2019

Členové týmu Deváťáci OMYLEM ve složení M. Macháčková, K. Maixnerová, M. Malcová a E. Stříbrná a s morální podporou p. uč. Pupíkové se ve středu 3.12 vydaly vstříc ruchu velkoměsta – vyrazily jsme do Brna na Velké finale Brlohu. Samotná soutěž probíhala až 4.12, ale všechny týmy, které jsou z daleka, dostaly nabídku, aby přespaly v Brně na některé střední škole. My jsme přespaly na Gymnáziu na třídě Kapitána Jaroše, byly jsme v centru města. Jen co jsme si vybalily spacáky a karimatky a najedly se, šly jsme se podívat na adventní trhy a naladit se do vánoční atmosféry. Prohlédly jsme si spoustu stánků, ohřály jsme se při ochutnání horkého trdelníku se skořicí a honem spěchaly do vyhřáté školy, protože byla veliká zima.

Ve středu nás čekalo to nejdůležitější – poměřit si svoje schopnosti s 19 nejlepšími týmy z celé republiky. Ráno jsme se tedy vydaly na dlouhou cestu po Brně, abychom dojely včas do Ceitecu (CEITEC je výzkumné centrum zaměřené na oblast živých věd, pokročilých materiálů a technologií), kde se finále konalo. Poté, co jsme dorazily na místo konání (málem jsme to nestihly, protože jsme se skoro nevešly do šalinky) a přihlásily jsme se organizátorům, dostaly jsme dárky v podobě trička, propisky a svačiny. Každý tým měl přesně určené místo, kde bude sedět a měl přiděleného svého rozhodčího, kterému odevzdával správné odpovědi a dostával další zadání úloh. Po slavnostním zahájení se společně pustilo do náročného přemýšlení a počítání celkem 20 nejlepších týmů ze základních škol a 20 týmů z gymnázií z České a Slovenské republiky. Během 2,5 hodin jsme měly vyřešit 24 úloh. Čas utekl hrozně rychle, pak následovala přestávka na oběd a vyhlášení výsledků.

A jak jsme dopadly? Umístily jsme se na krásném a zaslouženém 8. místě! Máme z toho velikou radost, protože soutěž byla náročná a zapojilo se celkem 418 týmů ze základních škol. Celé finále jsme si moc užily a zůstanou nám nezapomenutelné zážitky.

Dojmy celého týmu zapsala Martina Macháčková

Fotogalerie