OVOV

Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů pro žáky základních škol, jejich učitele i rodiče pokračoval koncem měsíce června krajskými koly. Naše škola postoupila do Moravské Třebové, která již tradičně tento závod pořádá z druhého místa. 20. 5. už za pošmourného počasí jsme dojeli k atletickému stadionu. Po slavnostním zahájení absolvovalo 9 žáků naší školy šest disciplín. (běh – 60m, skok do dálky, hod míčkem do dálky, shyby na šikmé lavičce a lehy – sedy (2min), běh na 1000m. Poprvé za šest let, kdy se naše škola závodů účastní nás počasí zahnalo do tělocvičny. Vše v hale však být nemůže a tak 60m, skok do dálky a hod míčkem jsme absolvovali za vytrvalého deště. V konkurenci týmů, z nichž některé mají nadějné atlety, skončilo naše družstvo na 14. místě. V Jednotlivcích byla nejlepší Klárka Svobodová (3.místo) k postupu do republikového finále by musela být o stupínek lepší. Podala však výborný výkon a v běhu na 1000m to všem, stejně jako její sestra Bára „natřela“. Tento atletický závod prověří fyzickou kondici i schopnosti žáků. Absolvovat všechny disciplíny v jednom dni je náročné. Myslím, že všichni mohli být se svými výkony spokojeni a příští rok třeba své bodové hodnocení zlepšit. Družstvo: B. Svobodová, (5.)K. Dostálová, R (10). Moravcová K. (5) Macanová, (11.), L. Vondra, (18.), F.Málek (16.), F. Vávra P. (10.), D. Jirásek (24.) Jednotlivci – Klára Svobodová (3.)