Den naruby

Na naší škole už je dobrou tradicí oslavit Den učitelů stylově. Proto v pátek 29. 3. žáci 9. třídy nechali nás, učitelky, v nižších třídách, „vydechnout“ a vyzkoušeli si stoupnout za katedru na 1. stupni. Jaké to bude dostat žákům co nejvíce informací do jejich chytrých hlaviček? Každý vylosoval třídu a vyučovací předmět – co a kde bude učit. Většina učila dvě hodiny v různých třídách. Nikdo nic nepodcenil. Vzorně se připravovali, jako by chtěli soutěžit, kdo bude lepší. Sbírali nápady, vyráběli pomůcky, připravovali odměny.

Nastal den D. Mnozí měli trému, netušili, do čeho jdou, ale nevzdali to. Výuka se vydařila, nervozita spadla. Pocity měli různé, ale vyučovat se jim líbilo. Nevím, jestli někteří z nich objevili v sobě talent učitele, čas ukáže. Dostali pochvalu od paní ředitelky a od všech vyučujících 1. stupně.

A jak hodnotili výuku sami žáci? „Byla to skvělá zkušenost a uvědomili jsme si, že učitelé nemají lehkou práci.“ „Jak jinak to říci? HUSTÝ!“ „Myslím, že se to většině líbilo a paní učitelky si odpočaly.“

Teď mají deváťáci před sebou velice důležitý úkol. Čekají je přijímací zkoušky na střední školy, tak jim přejeme hodně úspěchů a doufáme, že všichni uspějí a dostanou se na školy, které si zvolili.

Marie Faltejsková, třídní učitelka

Fotogalerie