Ukliďme Česko – Ukliďme Dolní Čermnou

„Ukliďme svět, ukliďme Česko“ je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek a vychází z mezinárodně osvědčeného modelu „Let´s Do It!“.

I naše škola se připojila k velkému jarnímu úklidu, ten jsme naplánovali na pátek 6. dubna. Zúčastnili se ho všichni žáci a většina učitelů. Oděni v pracovním a v zářivých reflexních vestách se žáci vydali naší vesnicí i do přírody uklidit krok za krokem odpad, jenž tam někteří „omylem nechali“. Každá třída měla přesně vymezený časový harmonogram akce a naplánovanou trasu úklidu. Naši dobrovolníci našli opravdu hodně toho, co do ulic městyse a do přírody nepatří.

Cestou posbírané jsme co nejlépe třídili na stanovištích kontejnerů na papír, plast a sklo. Díky kontejnerům rozmístěným po celé obci jsme nemuseli nosit s sebou naplněné pytle, byly by opravdu těžké. Směsný odpad jsme shromáždili na předem dohodnutých místech, odkud ho do sběrného dvora svezli pánové z pracovní čety. Za jejich ochotu a pomoc velmi děkujeme. Stejně jako loni všichni zúčastnění zvládli vše na výbornou. Co myslíte, jak dlouho nám městys vydrží „uklizený“?

Eva Krsková, Olga Liprová

Fotogalerie