Návštěva plzeňského Techmania Science Center

Konečně se vítězové vědomostní soutěže Microtela Lanškroun dočkali zasloužené odměny – tedy vstupu do vědecko-technologického centra a planetária v Plzni. Vyrazili jsme 11. června – sraz byl již v pět hodin ráno na náměstní v Dolní Čermné, a protože jsme byli první nastupující, mohly si děti vybrat místo v autobuse, samozřejmě, že zvítězila „pětka“.

Konečně Plzeň na obzoru. Autobus nás dovezl přímo před komplex budov experimentálního a výukového centra, kde si žáci mohli vyzkoušet nejrůznější pokusy, rébusy a další aktivity, které by ve škole nejspíš nezažili. V úvodu jsme si vyslechli přednášku týkající se Van der Graaf Generatoru i s názornou ukázkou elektrostatiky. Některým z nás doslova vstávaly vlasy, ale ne hrůzou. V expozici ČT 😀 se z žáků stali moderátoři počasí (zase tak lehké to není, jak si mnozí myslí).

Ve tři hodiny odpoledne jsme museli vyrazit zpět na cestu. Všichni jsme byli sice unavení, ale spokojení a plní zážitků. A jestli do této soutěže půjdeme znovu – ANO!

Bylo to velmi poučné. Výlet se vydařil. Měli tam nakloněnou místnost, ve které jsme se cítili jako v Titaniku. Líbila se i virtuální realita a planetárium. Docela těžké bylo ovládat simulátor vrtání do nejrůznějších materiál. Bylo to super!

Eva Krsková a vítězové soutěže Microtela

Fotogalerie