Návštěva muzea

Ve středu 6. 6. jsme šli do dolnočermenského muzea, kde nás uvítal pan Jansa. Potom, co k nám promluvil, jsme šli do první místnosti a tam jsme viděli: motovidlo, psací stroje, zemědělské potřeby a další věci. My kluci jsme si hráli s šicím strojem, zatímco holky se oblékaly do starodávného oblečení. Když jsme si všechno prohlédli, přesunuli jsme se do druhé místnosti. Tam byla vycpaná zvířata. Byli tam vycpaní savci, ptáci a byly tam také lebky různých živočichů – třeba divokého prasete. Pak jsme se podepsali do knihy a pan Jansa nám poděkoval za návštěvu. V muzeu se mi líbilo, protože jsem se dozvěděl, jak žili moji předci.

Dan Mareš, žák 3. třídy

Se školou jsme šli do místního muzea. Když jsme vešli, přivítal nás pan Jansa. Viděli jsme tam spoustu zajímavých věcí, například: staré lyže, sáňky, psací stroj, koloběžku a jiné. Pak nás pan Jansa dovolil oblékat se do starého oblečení. Potom jsme šli do přírodovědného muzea, byla tam různá vycpaná zvířátka. Pak jsme se s panem Jansou rozloučili a šli jsme zpátky do školy.

Amálie Volšanská, žákyně 3. třídy

Ve středu 6. června jsme šli do muzea. Tam nás přivítal pan Jansa. Viděli jsme tam: trakař, staré šperky, motovidlo, pluh, brusle, šicí stroj, sáňky, chomouty, psací stroj, proudnice, lyže a sochy. Potom jsme se šli podívat do přírodovědného muzea. Tam jsme viděli: vycpanou veverku, netopýra a ptáky. Potom jsme se podepsali do knihy a rozloučili se s panem Jansou. Moc se mi to líbilo.

Sam Bednář, žák 3. třídy

Fotogalerie