Vzdělávací exkurze – Praha historická

Milá babičko,
v úterý 10. května jsme se školou jeli do Prahy. Moc se mi tam líbilo, a tak Ti píšu, jaké to tam bylo.

Ráno jsme v šest hodin odjížděli z náměstí v Dolní Čermné. Do Prahy to bylo dlouhá cesta, ale v autobuse jsme se s kamarády zabavili. Když jsme dorazili na místo, rozdali jsme si mapy, abychom do nich zakreslili trasu, kudy jsme šli, a kartičky s telefonním číslem učitele, kdybychom se v Praze ztratili.

Paní průvodkyně už na nás čekala na Strahově, představila se nám a šli jsme. Nejdřív na Petřín do zrcadlového bludiště, kde jsme viděli legrační odrazy svých postav, hodně jsme se nasmáli. Z Petřína jsme se vydali na Pražský hrad. Viděli jsme výměnu hradní stráže, potom jsme šli na prohlídku – chrámu sv. Víta, baziliky sv. Jiří, Zlaté uličky. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí. Potom jsme sešli po starých zámeckých schodech na Malostranské náměstí a naše cesta pokračovala na Karlův most. Tady byl hezký výhled na Prahu a Hrad a také jsme si mohli sáhnout na sochu Jana Nepomuckého a něco si přát (ale co, to nesmíme nikomu říct, jinak se nám to nesplní).

Dále jsme pokračovali na Staroměstské náměstí, a kdo se prodral velikým davem, viděl i orloj. Paní průvodkyně nám ještě něco důležitého vyprávěla o Týnském chrámu a pak se s námi rozloučila. My jsme tady nakoupili suvenýry a nějaké pamlsky a kolem Prašné brány a Obecního domu jsme došli na hlavní nádraží. Tam jsme počkali na náš autobus.

Cesta zpátky ubíhala rychleji, přesto jsme do Čermné dorazili pozdě, kolem půl deváté. V Praze se mi líbilo a myslím, že ostatním taky.

 

Ahoj a brzy napiš. Adélka

Fotogalerie