Technoplaneta

Technoplaneta je šifrovací hra pro děti, která vede k rozvoji logického myšlení, využití zkušeností a znalostí, k týmové spolupráci a hledání netradičních řešení. Spojuje zábavu a výuku. Děti musí zvládnout komunikaci v týmu, rozdělení úkolů, samostatné řešení dílčích problémů, vyhledávání informací na internetu.

Letošní ročník Technoplanety byl zase o něco lepší než ten minulý. Především se zase rozrostla účast týmů, jejich počet se těsně přiblížil ke dvěma stům. A přibylo také veteránů, mezi nimiž nebyli jen loňští absolventi, ale i dospěláci, kteří Technoplanetu jako děti nezažili.

V naší škole soutěžily čtyři týmy žáků druhého stupně. Do finále v Praze postoupil tým z osmé třídy. Finále proběhlo v Hostivařském parku 2. června a za naši školu bojovali Barbora Marková, Daniela Filipová, Aneta Mačátová, Simona Formánková a Václav Mareš. Myslím si, že to byl pro všechny nezapomenutelný zážitek. Zadání všech šifer i jejich řešení najdete na adrese www.technoplaneta.cz. Můžete si vyzkoušet, jak by šlo šifrování Vám.

Zdeňka Pupíková