Krajské kolo soutěže Eurorebus

Eurorebus je tradiční vědomostní soutěž, do které je zapojena i naše škola. Po dobu celého školního roku se v ní utkávají jednotlivci, školní třídy a celé školy. V letošním roce se Eurorebus koná již po jednadvacáté. Popáté v historii se této soutěže mohou zúčastnit i žáci prvního stupně základních škol v soutěži Eurorebus Junior.

Již od září žáci 2. stupně mohou plnit úkoly na internetových stránkách. Nejúspěšnější z nich postupují do krajského kola. Děti 1. stupně plní úkoly tří korespondenčních kol. Do krajského kola pak postupuje tříčlenné družstvo složené z žáků 3., 4. a 5. ročníku. Letošního krajského kola v Hradci Králové se 1. dubna 2016 účastnili nejúspěšnější žáci základních škol a gymnázií Pardubického a Královehradeckého kraje.

Naši školu reprezentovali sedmáci – Marie Maixnerová, Tomáš Petr a Veronika Pravdová, osmačky – Daniela Filipová, Barbora Vlčková a Klára Vlčková. Za první stupeň soutěžili Tomáš Zpěvák, Michaela Marešová a Eliška Stříbrná. Přestože se dětem v silné konkurenci nepodařilo postoupit do celostátního kola, odnesly si neocenitelné zkušenosti, spoustu zážitků a nových informací z doprovodných soutěží.

Děkujeme všem aktivním dětem, které se letošního ročníku účastnily. Doufáme, že se zapojí i příští rok, a už teď jim přejeme mnoho úspěchů.

Hana Zpěváková

Fotogalerie