Exkurse do Plzně

První den

Ze všeho nejdřív jsme se sešli na vlakovém nádraží v Lanškrouně v 6,15. Vyrazili jsme vlakem přes Českou Třebovou a Prahu přímo do Plzně, kde jsme byli v 11 hodin. Z nádraží jsme se šli podívat, kde budeme spát, odložili jsme si věci a šli se podívat na místní fotbalové hřiště. Po menším odpočinku jsme se vydali do pivovaru. Byly tam zajímavé informace o historii a prohlédli jsme si dnešní moderní prostory, kde se vyrábí pivo. Po prohlídce pivovaru jsme se šli podívat do města, kde jsme si nakoupili jídlo a pití.

Druhý den

Ráno bylo jako bouřka, nejdřív se nás probudilo pár a potom přišel příval. Po snídani si každý zabalil svůj „skromný“ batůžek a připraveni k návštěvě Techmánie jsme se s nadšením a únavou způsobenou divokými sny o kolotoči na dětském hřišti konečně vypravili. Cesta byla krátká a plná semaforů. První nás čekalo 3D kino. Jakmile se dokončilo tvarování pytlů, na kterých jsme seděli/leželi, mohlo začít promítání filmu Titáni doby ledové. Následně jsme si mohli vyzkoušet pokusy a atrakce, jako například gyroskop, na kterém se potočilo i několik našich odvážlivců. Co rozhodně stálo zato, byly pokusy s tekutým dusíkem, při nichž jsme měli možnost vidět žížalu, úhoře, dokonce i anakondu.

Pendolino na zpáteční cestě mělo menší skluz, proto nám vlak ujel a museli jsme v Praze čekat na další, avšak věřím, že na tento výlet budeme rádi a dlouho vzpomínat. ( varování: Článek může obsahovat stopy nepravdy a špatného pravopisu.)

 

Simona Helekalová a Zdena Kohlová

Fotogalerie