ZPRÁVY Z BADMINTONU

Závěr loňského roku 2010 znamenal pro dva hráče, Adama Chrobáka z Lanškrouna a dolnočermenského Martina Bednáře (48. místo v ČR v kategorii U13), velký výkonnostní skok. Poprvé se mohli účastnit turnaje Grand Prix A pro nejlepší hráče ČR. Oba hráči si tuto účast vybojovali díky prvnímu místu ve čtyřhře a třetímu místu Adama ve dvouhře na podzimním krajském turnaji v Pardubicích.

Pražská Vinoř tak našim borcům umožnila utkat se ve čtyřhře v prvním kole s druhou nejlepší dvojicí v ČR (Jan Somerlík a Michal Vašátko ze Sokola Klímkovice). Nebylo překvapením, že oba naši kluci prohráli, ale už jenom účast na tomto podniku nás potěšila s umístěním na konci první desítky.

Premiéra dětského vánočního turnaje se podařila

Společná akce Badmintonového kroužku při ZŠ v Dolní Čermné a Badmintonového oddílu z Lanškrouna, která se uskutečnila 28. 12. 2010, byla od začátku plná dětského smíchu. Hned od rána se do hry pustily nejmenší děti (5 až 9 let) a začátečníci (hrající od září roku 2010) v tělocvičně ZŠ v Dolní Čermné. Mezi zápasy vkládali pořadatelé dovednostní soutěže, aby se děti ani na okamžik nenudily. Svoji turnajovou premiéru si tento den zažila více než desítka ze šestnácti účastníků. Celá akce vyvrcholila v poledne předáním cen vítězům, odměnami pro vítěze dovednostních soutěží a sladkostmi pro všechny účastníky.

Hned po mladších hráčích nastoupila na oba kurty jedenáctka zkušenějších hráčů a hráček do 15 let při značné převaze dívek. Vyspělejší hra ve všech zápasech byla vidět celé odpoledne při všech soubojích. Tato skupina završila své boje před 17. hodinou slavnostním předáním keramických havranů a stejně jako ráno množstvím dárků pro každého účastníka.

Cílem turnaje bylo setkání týmů a vánoční přátelská atmosféra turnaje. Stejně tak skončil „plichtou“ i souboj obou sousedních obcí. Zatímco Lanškrouňáci ovládli dopoledne, tak Čermáci měli stejnou převahu zase odpoledne. Na tento turnaj budeme určitě dlouho rádi vzpomínat.

Pořadatelé a hráči děkují všem sponzorům (zejména Miloši Markovi a Jiřímu Dingovi) za věcné ceny a sladké odměny.