Florbalové úspěchy dívek

Ve snaze navázat na loňské výsledky dívek ve florbale, přihlásilo se družstvo „deváťaček“ posílené o tři děvčata osmé třídy na turnaj „Orion Florbalcup“ pořádaný asociací AŠSK. Místo sportovních dresů měly hráčky sice jen růžová trička o to víc zářily na hřišti, za podpory trenéra Jirky Macháčka. Své úspěšné tažení zahájilo na oblastním kole v Horní Čermné, kde porazily hráčky ZŠ Smetanova a Dobrovského Lanškroun a ZŠ Horní Čermná. Nic nebylo zadarmo vše si tvrdě vybojovaly, o čemž svědčí vítězství , o kterém rozhodovalo skóre. Postup do okresního kola v Brandýse nad Orlicí potěšil, ale v další úspěch už jsme nevěřily. A přeci, i když spolu děvčata trénovala teprve od listopadu a především v naší malé tělocvičně, nenechaly se rozhodit , jejich bojovnost a touha vyhrát pomohla k 1. místu a opět rozhodovalo pouze lepší skóre, za sebou nechaly družstva z Chocně, Brandýse nad Orlicí, Výprachtic a Dolní Dobrouče. Na turnaj v Pardubicích se všechny těšily, účast v krajském kole opravdu nikdo nečekal, jenže štěstí jim nepřálo. Nemoc Anety Sklenářové a zranění některých hráček spolu s klouzající palubovkou a velkým prostorem dívky nezvládly. Přesto čtvrté místo v kraji je pěkné (1. ZŠ Chrudim, 2. ZŚ studánky Pardubice, 3. ZŠ Moravská Třebová.

Napravit reputaci se vydaly hráčky koncem června do Hradce Králové na největší florbalový turnaj u nás – Florbalmánie. Při účasti 36 družstev ukončila ZŠ Dolní Čermná svůj boj až v osmifinále. V posledním zápase prohrály dívky v růžových dresech až na nájezdy. Přestože nepostoupily, můžou být se svými výkony spokojeny , např. od vítěze celého turnaje ZŠ Campanus Praha 11 dostaly pouze jediný gól.

Tým ZŠ Vincence Junka Dolní Čermná:

9. tř. – Aneta Sklenářová, Klára Gabrišková, Nikola Nastoupilová, Erika Mačátová, Lída Hejlová, Radka Rousová, Dáša Formánková, Kristýna Zímová, Iva Hofmanová
8.tř. – Renata Chládková, Lucka Langrová, Karolína Balcarová
7. tř. – Vendula Kittnarová (turnaj v Hradci Králové)

Fotogalerie