Kontakty:

IČO:

Telefon:

Beseda – plazi

V rámci hodin přírodopisu přijal naše pozvání chovatel těchto živočichů pan Stanislav Pecháček. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací týkajících se hadů a ještěrů – smysly, způsob života, krmení. Beseda byla spojena s ukázkou živých exemplářů. Sedmáci se také mohli ptát na vše, co je zajímalo, a především si mohli některé exempláře pohladit, což u některých žáků vyžadovalo trochu té odvahy.

A jaká zvířátka jsme mohli vidět – gekončík noční, agama vousatá, želva stepní, želva nádherná, létající veverka, psoun prériový (Tonda), krajta tmavá. Získané poznatky pomohli odbourat některé mýty, které se šíří kolem nás. Beseda se žákům velmi líbila. Její předností bylo slovo zkušeného chovatele a kontakt se zvířaty.

Eva Krsková