Kontakty:

IČO:

Telefon:

Návštěva kovárny a planetária

V letošním školním roce mají žáci 6. třídy ve svém rozvrhu práce s technickým materiálem, a to zahrnuje dřevo, plast a kov. Díky tomu jsem zjistila, že Lukáš Němeček má velmi šikovného dědečka kováře. Poprosili jsme ho tedy, zdali bychom se mohli přijít podívat a zjistit, co všechno obnáší práce kováře. Když jsme vstoupili do kovárny, byly zde vystaveny nejrůznější výrobky z kovů, které vyrobili i předkové rodiny Němečků, neboť kovárna funguje již od roku 1854. A aby toho nebylo málo, každý z nás dostal pro štěstí malou podkovičku.

To však nebylo všechno. Pak jsme měli možnost podívat se do planetária, kde poutavě vyprávěl Lukášův tatínek. Nejprve nám na prezentaci promítl několik fotek zachycujících stavbu planetária. Poté nám ukázal fotografie, které pořídil při svých pozorováních. A nakonec se všichni žáci mohli podívat do dalekohledu.

Touto cestou ještě jednou děkujeme za příjemně strávené odpoledne.

Eva Krsková